Na jakie imprezy enduro pojechać w 2021? Alternatywa dla GS Trophy  - PROENDURO VOUCHER

Na jakie imprezy enduro pojechać w 2021? Alternatywa dla GS Trophy 

Na jakie imprezy enduro pojechać w 2021? Alternatywa dla GS Trophy 

Kiedy najlepiej zaplanować motocyklowe wyjazd? Przed sezonem. Nawet jeśli śnieg za oknem nie sprzyja myśleniu o jeździe, to nim się obejrzymy będziemy wskakiwać na swoje jednoślady. Przygotowaliśmy dla Was listę imprez enduro 2021.

W przeszłości jedną z obowiązkowych pozycji dla posiadaczy ciężkich motocykli enduro było BMW GS Trophy, w Polsce także pod nazwą GS Challange. Pod nieobecność imprezy niemieckiego producenta, trzeba znaleźć alternatywy. I dobrze! Okazuje się, że w naszym kraju organizowana jest masa ciekawych rajdów i spotkań dedykowanych ciężkim enduro. 

Poniżej znajdziecie listę czterech imprez, które naszym zdaniem warto odwiedzić. 

Impreza enduro na początek sezonu: Beskid Rally

Zaczynamy od Beskid Rally. Zasady są proste: motocykle o pojemności większej niż 500 ccm, przygotowane próby czasowe, wymagający teren okolic Węgierskiej Górki i weekend pełen wrażeń. Ekipa Beskid Rally na stałe zapisała się w kalendarzu imprez dzięki świetnej organizacji i trudnym próbom enduro. 

W ramach imprezy organizator zapewnia nocleg i wyżywienie. Można zabrać też plecach, a osoby zorientowane bardziej na turystykę mogą skorzystać także z tras asfaltowych. W tym roku pierwsza edycja odbywa się 16-18 kwietnia. 

Więcej informacji na beskidrally.pl

Rajd dla ciężkich motocykli: Enduro Rally 24

Jedną z lepszych imprez o charakterze sportowych jest organizowany na Mazurach od 3. lat rajd Enduro Rally 24. Do dyspozycji mamy kilkaset kilometrów odcinków specjalnych (czasówek), malownicze dojazdówki, spanie pod namiotem, jazdę według prawdziwego roadbooka i w końcu także dedykowaną ciężkim motocyklom klasę.

Unikalną sprawą na Enduro Rally 24 jest elektroniczny roadbook. Aplikację można pobrać na dowolny telefon. Rozwiązanie to ma ograniczyć koszty udziału, a organizator postanowił napisać własną aplikację, która coraz cześciej używana jest także na inny rajdach.

Więcej informacji na endurorally24.pl

Rajdy turystyczne: OnTour Poland

Stojący za OnTour Poland Łukasz Łowkiel od lat kojarzony jest z offroadowa turystyką. W sezonie 2021 ekipa przygotowała całą serię imprez o takim właśnie charakterze, które rozgrywane są głównie na południu Polski (chociaż nie tylko). Rajdy OnTour Poland to świetny pomysł na weekendowy relaks i aktywne zwiedzanie. Na liście także kilkudniowe propozycje, jak chociażby rajd dookoła Polski (TRAK) oraz rajd północ-południe. 

Więcej informacji na rajdymotocyklowe.pl

Rajd z nagrodami: Modeka Rally Challenge

A jak jesteśmy już na południu Polski, to 17 kwietnia warto odwiedzić dolnośląski salon Modeki. W ramach Modeka Rally Challenge trzeba orientować się w terenie, zbierać punkty i zgarniać nagrody. Impreza jest jednodniowa, idealna na poznanie ciekawych okolic Wrocławia i Świdnicy. Rywalizacja odbywa się w dwóch grupach, szosowej i terenowej.

Kalendarz imprez enduro 2021

Takie widoki spotkacie na imprezach Ride Out w sezonie 2021.

A jeśli nie rajd, to… Ride Out! W nadchodzącym sezonie 2021 przygotowaliśmy dla Was aż 4. edycje naszych wypadów. W ramach imprez Ride Out zapewniamy wyżywienie, wysokiej klasy nocleg, przygotowane wcześniej trasy oraz przewodnika do każdej z grup. 

Zobacz KALENDARZ IMPREZ 2021.