Ile to kosztuje - PROENDURO VOUCHER

Ile kosztuje szkolenie enduro? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak prosta, jak mógłby sugerować cennik szkoleń. Na koszt Twojego uczestnictwa w zajęciach złoży się bowiem kilka składowych i warto mieć tego świadomość, zanim ruszysz na zajęcia.

////

Koszt samego udziału w zajęciach jest ujęty w CENNIKU (Terminy i Cennik ). Cena zależna jest od tego na jakie zajęcia się decydujesz oraz kiedy dokonujesz rejestracji. Jeśli kupujesz dwa dni w pakiecie – szkolenie jest tańsze za każdy dzień. Jeśli rezerwacji dokonujesz z dużym wyprzedzeniem – również jest taniej. Nasza szkoła nie stosuje taktyki „last minute”, co jest z naszej strony przejawem lojalności wobec tych, którzy z wyprzedzeniem zaklepali swoje miejsce i cierpliwie czekają na zajęcia. W ramach wpisowego otrzymujesz szkolenie z najlepszymi szkoleniowcami dysponującymi stosownymi uprawnieniami, na właściwie przygotowanym do zajęć terenie, zgodnie z zapisami prawa. W cenie otrzymasz posiłek, przekąski, wodę i inne dodatki. Portfel w ciągu dnia może zostać w domu.

Ile to Kosztuje - PROENDURO

////

Koszt szkolenia enduro to jednak nie tylko samo wpisowe. Aby w pełni skorzystać z zajęć musisz wyposażyć motocykl we właściwe opony ( Jakie opony?). Powinny być to opony minimum 50/50. Jeśli nie dysponujesz takimi, to przygotuj się na wydatek rzędu 600-800 zł. Nie musisz sięgać po najdroższe opony. Ważne aby zgadzał się rozmiar i aby opona była terenowa. Przerabialiśmy u nas w szkole chyba wszystkie marki opon i nie trafiliśmy na taką, na której nie dałoby się jeździć. Opony najtaniej kupisz przez internet, a zanim poczujesz charakterystyczne wibrowanie kostek musisz jeszcze zaplanować wizytę u mechanika, który opony wymieni. To dodatkowe 100-200 zł w zależności od warsztatu, typu motocykla i typu samych opon. Najwyższej ceny spodziewaj się za wymianą opon na kołach z dętkami.

////

Ile kosztuje przygotowanie motocykla do zajęć i jazdy w terenie? Biorąc pod uwagę, że katalogi firm akcesoryjnych mają setki stron możemy przyjąć, że nie ma tu górnego limitu. Najważniejsze są osłony na dłonie. Najlepiej zastosować takie, które wyposażone są w metalowy stelaż. Zapobiegają one łamaniu klamek i niszczeniu kierownicy. To koszt od 300 do 600 zł w zależności od producenta. Do tego doliczcie montaż. Kolejny ważny element to gmole. Dziś można kupić gmole do praktycznie każdego motocykla, szczególnie do dużego enduro. Spodziewajcie się kosztów na poziomie od 800 zł w górę. Sugerujemy jednak nie przesadzać z ilością gmoli, bo istotnie zwiększają one masę pojazdu. Czasem odkształcając się potrafią też uszkodzić motocykl. Większość motocykli terenowych dysponuje płytą pod silnik. Chroni ona piec przed kamieniami i tym co twarde. Fabryczne osłony silnika rzadko stanowią dobrą osłonę. Te akcesoryjne, szczególnie wykonane z lekkiego aluminium to koszt na poziomie 1000 zł i więcej. Wszystko zależy od typu i popularności motocykla, ale także od tego jak solidna ma być sama osłona.

Ile to Kosztuje - PROENDURO

////

Na szkolenie warto przyjechać w odpowiednich ciuchach. Powinny być one relatywnie luźne i przewiewne. To szczególnie istotne latem. O ile jednak da się spędzić dzień w turystycznych texach to pomyśl o kasku offroadowym. Kask offroadowy ma kilka zalet. Po pierwsze ułatwia zdecydowanie łatwiejsze oddychanie. Jazda w terenie potrafi zmęczyć i warto jest mieć czym oddychać. Użycie gogli (od 100 zł w górę) poprawia widoczność. Ponadto kask offroadowy nie rysuje się i nie niszczy tak szybko jak ładnie malowany kask szosowy. Ceny sensownych kasków offroadowych zaczynają się od 500 zł i kończą na 3500. Na początek może być to coś z dolnej półki. Bardzo ważną częścią ubioru powinno być też wyposażenie się w odpowiednie obuwie. Powinny być to buty offroadowe (tzw. Skorupy), albo przynajmniej buty Adventure z twardą podeszwą i wzmacnianą piętą oraz czubem. Ten wydatek opłaca się, choć należy przygotować na kwotę od 800 zł w górę.

Koszty

Koszt szkolenia enduro to także koszt noclegu. Jeśli mieszkasz blisko lokalizacji gdzie uczymy, to oczywiście masz ten temat z głowy. Jeśli jednak nie, to przygotuj się na dwa noclegi, za które zapłacisz w sensownym hotelu w okolicach 400 zł.

Dla kogo

Ile zatem kosztuje szkolenie enduro? Jeśli podsumujemy wszystkie niezbędne wydatki, to koszt szkolenia enduro to wydatek za weekend na poziomie 2000 zł (szkolenie + nocleg + paliwo). Szkolenie 1 dniowe to wydatek nieco ponad 1000 zł. Jeśli chodzi o koszty sprzętu, opon i wyposażenia to trzeba spojrzeć na nie z nieco szerszej perspektywy, jako że będziecie z nich korzystali jeszcze długo po odbyciu zajęć.

Kontakt

Jeśli potrzebujecie, aby Wam doradzić w jakikolwiek sposób – piszcie info@proenduro.pl lub dzwońcie 509 155 792. Jesteśmy do Waszej dyspozycji!

Proenduro.pl – przejmij kontrolę!

dlaczego css
Dlaczego Proenduro.pl?
Ponieważ zatrudniamy jedynie profesjonalnych trenerów z gruntownym przygotowaniem dydaktycznym, którzy z dbałością o bezpieczeństwo i precyzję zarażą Cię szczerą pasją do jazdy motocyklem.
Sprawdź >>
jak uczymy
Jak uczymy?
Skutecznie przeprowadzamy naszych uczniów przez kolejne poziomy nauczania, skonstruowane tak, aby maksymalizować przyrost umiejętności i ograniczać ryzyko kontuzji.
Sprawdź >>
voucher
Voucher na prezent
Trudno o lepszy wybór dla ambitnego motocyklisty! Voucher dobieramy indywidualnie do potrzeb oraz oczekiwań, aby był prezentowym strzałem w dziesiątkę.
Sprawdź >>