Ride Out na Pomorzu Zachodnim! - PROENDURO VOUCHER

Ride Out na Pomorzu Zachodnim!

Ride Out na Pomorzu Zachodnim!

Region, w którym zaplanowaliśmy kolejny Ride Out jest absolutnie fantastyczny! Pojezierze Zachodniopomorskie to malowniczy makroregion o wysokiej jeziorności, który do dzisiaj pozostaje jednym z najrzadziej zaludnionych regionów Polski. Zobaczymy największe jezioro Drawsko, na trasie czekają na nas legalne leśne i polne szutry. Ale region ten to nie tylko natura i jej zapierające dech w piersiach piękno. To także relikty minionych wojen i Zimnej Wojny – fortyfikacje Wału Pomorskiego, największe w Europie poligony i byłe bazy wojskowe z Bornym Sulinowem na czele.

Tutaj jest gdzie jeździć, a region nawet dla Polaków pozostaje stosunkowo nieznany. Z tego powodu z naszym Ride Outem to właśnie to właśnie tutaj otwieramy sezon wyprawowy. Przedłużony weeekend z ekipą Proenduro.pl to zróżnicowane grupy, trzy dni jeżdżenia i ponad 600 km na przepięknych, zachodniopomorskich szlakach.

🏨 Hotel

Miejsce, gdzie będziemy zakwaterowani to Hotel Active. Ten jedyny w swoim rodzaju hotel w Szczecinku położony jest w urokliwej okolicy, tuż przy brzegu jeziora Trzesiecko. Będziemy mieli go wyłącznie dla siebie, co zapewni doskonałą atmosferę i możliwość komfortowego wypoczynku po zjechaniu ze szlaku. Zakwaterowani zostaniecie w kompleksowo wyposażonych pokojach, a o nasze podniebienia zajmie się znakomita hotelowa restauracja!

Jeśli będziecie mieli dostatecznie dużo energii – po jeździe na motocyklu będziecie mogli wskoczyć do jeziora, lub popływać kajakiem!

Jeśli życzycie sobie pokój 1-osobowy, to opcja taka jest dodatkowo płatna.

🗺 Trasy

Przygotowaliśmy dla Was trzy trasy. Pierwszego dnia przebijemy się pięknymi leśnymi i szutrowymi drogami nad sam Bałtyk. Drugiego dnia zwiedzimy post-militarne okolice Bornego Sulinowa. Dzień trzeci, niedziela to krótsza trasa ciągnąca się pomiędzy jeziorami Pojezierza Drawskiego.

Technicznie trasy to 70% teren, 30% boczne drogi asfaltowe. Teren jest mocno zróżnicowany – od szerokich, szybkich dróg szutrowych, po piaszczyste podjazdy, przeprawy wodne i wielkie piaskownice. Wjedziemy na byłe poligony wojskowe, oglądać będziemy przepiękne widoki, zobaczymy pozostałości wału pomorskiego, wjedziemy na obiekty lokalnych klubów offroadowych. W zależności od grupy, trasy będą przeznaczone dla średniozaawansowanych i zaawansowanych motocyklistów.

🔎 Planujemy zobaczyć*: 

👉Miasto Duchów w Bornym Sulinowie
👉nieczynny poligon wojskowy w Bornym Sulinowie
👉Muzeum Wału Pomorskiego w Szczecinku
👉Pojezierze Zachodniopomorskie
👉Bałtyk
*może ulec zmianie

🗺 Nawigacja

Nawigację w trakcie imprezy realizowali będziemy na dwa sposoby. Pierwszy to jazda z przewodnikiem, który dysponował będzie zapisem trasy w postaci plików GPX. Druga opcja to samodzielne podróżowanie w oparciu o zapis tracka GPX.

Zalecamy zaopatrzenie się w opcję korzystania z nawigacji GPS, choćby przy wykorzystaniu smartfona. Pamiętajcie o kabelkach, power-bankach i końcówkach.

🛠 Wsparcie techniczne

W ramach wsparcia technicznego dysponowali będziemy busem technicznym, narzędziami oraz sprzętem, który może być przydatny w przypadku awarii.

Niezależnie od tego sugerujemy zaopatrzyć się w:
👉 zestaw podstawowych narzędzi
👉 zestaw opatrunkowy
👉 piankę do sprayu i/lub łatki, a w przypadku osób posiadających dętkowe koła – również całych dętek do Waszych kół.

Co jest w cenie? 

👉 3x nocleg
👉 miejsce w pokoju dwuosobowym
👉 wyżywienie
👉 przygotowane trasy
👉 opiekun grupy
👉 bus serwisowy
👉 ubezpieczenie

Czego nie ma w cenie?

👉 transportu motocykla
👉 wynajmu motocykla

Co musisz mieć ze sobą? 

👉 przygotowany do jazdy w terenie motocykl
👉 ogumienie minimum 60/40 (jak Pirelli Scorpion Rally STR, Continental TKC80, itd.)
👉 niezbędną odzież motocyklową; homologowany kask, buty, ochraniacze kolan, kurtkę motocyklową, spodnie
👉 bukłak z wodą
👉 podstawowe narzędzia do swojego motocykla łatki do opon / dętki

Rejestracja

Rejestrację prowadzimy on-line. Bezpośredni link do wydarzenia znajdziecie tutaj: https://proenduro.pl/terminy-i-cennik2/ride-out-zachodnie-pomorze/ 

🧬COVID-19

Ty, Twój czas i Twoje pieniądze są bezpieczne!

Twój czas, Twoje zdrowie i Twoje pieniądze traktujemy naprawdę poważnie. Ubiegłoroczny sezon i pandemia COVID dały nam nieplanowaną okazję, aby tego dowieść ponad wszelką wątpliwość. Jeśli wymaga tego sytuacja – zawsze możesz liczyć na zmianę terminu wyjazdu, lub zwrot środków.

Wpisuj zatem daty do kalendarza, zaproś przyjaciół, zbieraj ekipę… i do zobaczenia w sezonie 2021!

 

Przeczytaj więcej o naszych imprezach Ride Out TUTAJ

 

Oto nasz kalendarz na sezon 2021!