Regulamin - PROENDURO VOUCHER

Prosimy, zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby Twój dzień na trasie przebiegł przyjemnie, produktywnie a nade wszystko bezpiecznie!

Prosimy, abyś przybyła/przybył na miejsce punktualnie o godzinie 8.30. Umożliwi to nam sprawne przeprowadzenie rejestracji i omówienie planu dnia. Szczegóły gdzie i o której godzinie się spotykamy znajdziesz w szczegółowym regulaminie imprezy właściwym dla wydarzenia w którym będziesz brał udział. Znajdziesz go w załączeniu do maila potwierdzającego Twoją rejestrację. W przypadku wątpliwości – prosimy o kontakt.

Prawa jazdy i licencje

Przygotuj swoje prawo jazdy na jakąkolwiek z aktywności prowadzonych przez Proenduro.pl. Pamiętaj że będziemy poruszali się po drogach publicznych i posiadanie tego dokumentu jest niezbędne.

Inspekcja motocykla

Zastrzegamy sobie prawo do wizualnej kontroli Twojego motocykla. Korek wlewu oleju powinien być porządnie dokręcony, łańcuch właściwie naciągnięty, obie opony muszą być w dobrym stanie (WYMAGAMY, ABY BYŁY TO OPONY O TERENOWYM BIEŻNIKU, takie jak Michelin Anakee Wild, Michelin TKC80, Metzleler Karoo 3, Mitas E09 itd.!), w motocyklu nie może być żadnych poluzowanych elementów nadwozia, niedopuszczalne są także wycieki płynów eksploatacyjnych. Jeśli Twój motocykl będzie stanowił zagrożenie dla Twojego bezpieczeństwa lub dla bezpieczeństwa innych uczestników wycieczki, nie będziesz mógł wziąć na nim udziału w jazdach, nie dokonamy także zwrotu wpłaconych przez Ciebie pieniędzy.

Ubiór ochronny i bezpieczeństwo

 • Każdy kask używany w trakcie zajęć musi posiadać europejski certyfikat bezpieczeństwa (norma EC 22-05). Wymagamy kasku zakrywającego całą twarz. Kask podczas jazdy musi być właściwie zapięty.  W czasie jazdy musisz dysponować ochroną oczu.
 • Oczekujemy, że będziesz wyposażony w odzież ochronną, przy czym musi być to dedykowana odzież motocyklowa, wykonana z materiałów trudnościeralnych i wyposażona w pełny zestaw certyfikowanych ochraniaczy. Z uwagi na charakter jazdy w terenie oczekujemy, że przyjedziesz w spodniach i bluzie chroniących całe ciało. Zalecamy także zastosowanie środków dodatkowej ochrony, takich jak ochraniacz kręgosłupa oraz ochraniacz klatki piersiowej. Krótkie spodenki nie działają w terenie!
 • Offroadowe buty motocyklowe są obligatoryjne dla wszystkich uczestników imprezy (wykluczone są buty wojskowe, trekkingowe i typu „glany”).
 • Żaden z uczestników imprezy nie może być w trakcie zajęć pod wpływem alkoholu ani jakichkolwiek środków odurzających. Zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia stosownych testów. W przypadku pozytywnego testu na obecność alkoholu (lub podobnie działającego środka) w organizmie nie zostaniesz dopuszczona/dopuszczony do udziału w wydarzeniu.
 • Jeśli przyjmujesz leki, upewnij się przed jazdą, że nie będą one wpływały na Twoją zdolność panowania nad motocyklem.
 • Jeśli zmagasz się ze skutkami kontuzji – rozważ swoje uczestnictwo w innym terminie, lub powiedz nam na odprawie, abyśmy mogli np. pomóc Ci z ewentualnym poniesieniem motocykla.
 • Montaż kamer na motocyklu jest dozwolony po uprzedniej konsultacji z opiekunami wyjazdu. Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest mocowanie kamer na kasku motocyklisty.

Zabezpieczenie techniczne

 • Upewnij się przed jazdami, że dysponujesz odpowiednią ilością paliwa. Postaraj się zabrać ze sobą paliwa na 250 kilometrów. Jeśli bak Twojego motocykla ma ponad 30 litrów, wożenie zbędnego paliwa, które będzie utrudniało ci jazdę w terenie nie wydaje się być dobrym pomysłem.
 • Szczegóły jak przygotować się do imprezy znajdziesz w szczegółowym regulaminie imprezy właściwym dla wydarzenia w którym będziesz brał udział. W przypadku wątpliwości – prosimy o kontakt.

Zabezpieczenie medyczne:

Szczegóły zabezpieczenia konkretnej imprezy znajdziesz w szczegółowym regulaminie imprezy właściwym dla wydarzenia w którym będziesz brał udział. W przypadku wątpliwości – prosimy o kontakt.

Tempo wyjazdu

Wszystkich uczestników dotyczą zarówno przepisy Prawa o Ruchu Drogowym, taryfikator mandatów, chłodna ocena swoich umiejętności jak i zdrowy rozsądek. Szczególnie odnosi się to do jazdy po drogach publicznych. Każdy jedzie własnym tempem. Przewodnik / trener zawsze poczeka na kolejnym rozjeździe.

Warunki rezygnacji z wykupionego kursu

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie będziesz w stanie wziąć udziału w wydarzeniu w wykupionym terminie polityka zwrotów wygląda następująco:

 • wycofanie uczestnictwa na 42 dni i więcej przed imprezą – pełny zwrot wpłaconych pieniędzy
 • wycofanie uczestnictwa krócej niż na 42 dni przed imprezą i dłużej niż na 21 – zwrot pieniędzy minus depozyt (200zł w przypadku jednodniowego szkolenia, 500zł w przypadku dwudniowego szkolenia).
 • wycofanie uczestnictwa na krócej niż 21 dni przed imprezą – bez zwrotu.

W przypadku wątpliwości – prosimy o kontakt.

Prosimy mieć na uwadze, że impreza odbywa się także wtedy, kiedy pada deszcz. To świetna okazja, aby poprawić swoje umiejętności jazdy po mokrej nawierzchni. Mokra pogoda nie jest powodem do odwołania lub przekładania imprezy, nie są nimi także zgłaszane w ostatniej chwili ważne powody zawodowe oraz rodzinne.

Odpowiedzialność organizatora

 • Organizator, to jest Proenduro Sp. z o.o. może wykorzystywać inne podmioty do dostarczania w trakcie imprezy określonych usług na zasadzie podwykonawców.
 • Organizator może opóźnić wykonanie któregokolwiek z elementów imprezy w przypadku gdy uzna, że usługi nie da się wykonać należycie z powodów będących poza kontrolą Organizatora, pod warunkiem, że Organizator dołożył wszelkich starań aby wykonać swoje zobowiązania i podjął rozsądnie wymagane kroki w celu uniknięcia lub zminimalizowania strat z mojej strony wynikających z nieterminowej realizacji.
 • Choć Organizator zobowiązuje się do wykorzystania swojej wiedzy i staranności w wykonywaniu swoich zobowiązań w odniesieniu do uczestników imprezy, to Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności w stosunku do mnie w związku z działaniami lub zaniechaniami osób trzecich, chyba że Organizator w sposób wyraźny zaakceptował za nie odpowiedzialność.
 • Zgodnie z art. 435 Kodeksu cywilnego  firma Proenduro Sp. z o.o. będąca organizatorem imprezy nie ponosi odpowiedzialności za działanie siły wyższej.

Ograniczenie hałasu

 • Nie mamy narzuconego limitu głośności. Jednak z uwagi na fakt, że poruszali będziemy się również w terenach gdzie króluje natura, nie chcemy przeszkadzać hałasem wszystkiemu, co żyje. Jeśli masz sportowy/akcesoryjny układ wydechowy generujący dużo decybeli, prosimy o zastosowanie wygłuszacza.

Podstawy prawne

Proenduro Sp. z o.o. jest zarejestrowanym ośrodkiem doskonalenia techniki jazdy (nr w ewidencji Wojewody Opolskiego: 003O). Zajęcia prowadzone w ramach szkoleń Proenduro.pl prowadzone są wg. programu i metodologii zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie doskonalenia techniki jazdy, pod nadzorem certyfikowanych Instruktorów Doskonalenia Techniki Jazdy.

Czekamy na Ciebie!

Czekamy na Ciebie z niecierpliwością w dniu wyjazdu. Dużo więcej na temat tego co robimy możesz dowiedzieć się na stronie www.sbkschool.pl, www.proenduro.pl szczególnie w zakładkach FAQ. W razie pytań i wątpliwości jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu +48 509 155 792 oraz e-mailem: info@proenduro.pl